VRH G

Ch. Guinevre Faimold´s Oak X Jch. ČR, Ch. ČR, Grand Ch. ČR, Ch. ČMKU Tna´nto Tapio Anamsunamon

Datum krytí: 10. 10. 2013 (překryto 13. 10.)
Datum vrhu: 12. 12. 2013 (63. den) - 3 štěňátka - 3 fenky - se narodila mezi 22.30 a 23.00 (jedna fenečka zahlcená plodovou vodou se už k životu bohužel neprobrala :-( )

Fenečka Maddie (GOIRMÍN GÁRÓID) bydlí v Ostravě.
Fenečka Gillian (GILRAEN GILTHONIEL) bydlí půl napůl ve Velké Hleďsebi u Mariánských Lázní a v Bad Elsteru (D).


Fotogalerie vrhu G


Něco více o rodičích...


Šampion ČR Guinevre Faimold´s Oak Junior Šampion ČR, Šampion ČR, Grand šampion ČR, Šampion ČMKU Tna´nto Tapio Anamsunamon


Klady: drobná fenka, ideální průběh hřbetní linie, téměř čistě červená barva, tmavé oko, plnochrupost, velmi vyrovnaná, klidná povaha.

Gira byla 2x naočkována proti Herpesviru Canis (po nakrytí pro imunizaci fenky a před porodem pro imunizaci štěňat), jakožto častou příčinu úhynu štěňat, ať již ještě před narozením nebo v 1. týdnu života.
 Klady: mimořádně ušlechtilá hlava, nadprůměrná kvalita osrstění, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, přátelská, vyrovnaná povaha i výborné lovecké vlohy.
Výstavy: Šampion ČR, 4x CAC, 2x res. CAC, 1x CC WUT, opakovaně výborná;
Zkoušky: ZV I. c. (188 b.), hlas 4, nos 4; ZN 84 b. (čas 12 s.)
 Výstavy: CAJC, 2x BOJ, 11x CAC, 2x res. CAC, Klubový vítěz 2013, 2x Národní vítěz, 4x CACIB, 4x res. CACIB, 6x CAC ČMKU, 7x BOB, 3. BIG, 2x 4. BIG, 5. BIG, BIS Junior KV 2012, BIS KV 2012
Zkoušky: ZV I. cena (188 b., hlas 4, nos 4); ZN (70 b., ochota 3, hlas 4)

   Původ a význam jmen

GOIRMÍN GÁRÓID
[čteme, jak vidíme]
  - v irštině "Violka vonná", neboli fialka, jméno poprvé v historii naší CHS vymýšleli sami majitelé, a já jsem nadmíru spokojená a nadšená ze jména, které bych sama lépe nevymyslela. Obě fenečky jsou totiž suverénně nejhodnější štěňata, jaká jsme kdy měli a navíc jsou velmi drobné, "květinkové" jméno je tedy více než příhodné.
GILRAEN GILTHONIEL
[čteme, jak vidíme, jen "th" ve 2. jméně je jako neznělé angl. "s"]
  - věčná inspirace v podobě knihy "Pán prstenů" opět nezklamala a krásné jméno na "G" bylo na světě. 1. jméno je jménem Aragornovi matky, 2. potom jménem patronky elfího lidu, které se také říkalo Elbereth.

 

 

Tabulka přírůstků