VRH E

Ch. Guinevre Faimold´s Oak X Ich. Extraordinary Esprit Kalokagathia Fai

Datum krytí: 31. 7. 2012 (překryto 2. 8. 2012)
Datum vrhu: 30. 9. 2012 (61. den) - 3 štěňátka - 2 pejsci a 1 fenka v barvě červené - se narodila mezi 18.30 a 21.00.

Pejsek Dorin-Ája (Eranthis Eriador) bydlí v Plzni. Pro vrozenou vadu - zálomek na ocásku, nebude vhodný k chovu.
Fenečka Enniska (Eileithyia Ennis) bydlí na Praze 8.
Pejsek Aron (Erigeron Einion) bydlí v Liběchově.
Výstavy: VN 1 (v konkurenci), V1, CAC, CC WUT, BOS.
Zkoušky: BZ, LZ, Vítěz "Pracovního poháru" 2013.

Fotogalerie štěňat

 

Něco o rodičích

Šampion ČR Guinevre Faimold´s Oak Interšampion Extraordinary Esprit Kalokagathia Fai


Klady: drobná fenka, ideální průběh hřbetní linie, téměř čistě červená barva, tmavé oko, plnochrupost, velmi vyrovnaná, klidná povaha.

Gira byla 2x naočkována proti Herpesviru Canis (po nakrytí pro imunizaci fenky a před porodem pro imunizaci štěňat), jakožto častou příčinu úhynu štěňat, ať již ještě před narozením nebo v 1. týdnu života.
 Klady: mimořádně ušlechtilá hlava, nadprůměrná kvalita osrstění, ideální průběh hřbetní linie, plnochrupost, přátelská, pohodová povaha, i ve veteránském věku výborné zdraví a obrovská vitalita.
Výstavy: Šampion ČR, 4x CAC, 2x res. CAC, 1x CC WUT, opakovaně výborná;
Zkoušky: ZV I. c. (188 b.), hlas 4, nos 4; ZN 84 b. (čas 12 s.)
 Výstavy: Interšampion, Šampion ČR, Juniorchampion ČR, Šampion SK, Junioršampion SK, WUT-Šampion výstavy, WUT-Šampion výstavy mladých, 4x CAJC, 16x CAC, 2x res. CAC, 7x CACIB, 2x res. CACIB, 12x BOB, BOG, 3x II.BOG, 1x III.BOG, 2x IV.BOG, BIS, Klubový vítěz 2004, 2x Národní vítěz;
Zkoušky: ZN (84), ZV I. prize (168), MSBLJ I.cena; 4x CACT, 4x CACIT

CHS Anamsunamon

 

 

Původ a význam jmen

ERANTHIS ERIADOR
  "Eranthis" je rostlina Talovín, která má žlutou nebo bílou barvu a roste volně v přírodě na loukách i u lesa, kam patří i jezevčík. "Eriador" je rozlehlé území v trilogii "Pán prstenů".
EILEITHYIA ENNIS
  "Eileithyia" je řecká bohyně porodů, jejíž jméno znamená "narození" nebo také "zrození dítěte". Pro fenečku, která je jedinou vymodlenou holčičku z obou vrhů těchto rodičů, kde jsou jinak samí kluci se toto krásné jméno přímo nabízelo. "Ennis" je město v Irsku.
ERIGERON EINION
  A zase přišla na pomoc říše rostlin... "Erigeron" je rostlina, které česky říkáme Turan, roste v okolí lidských sídel, jde o léčivku a bílý květ připomíná sedmikrásku, je však mnohem mnohem vyšší. "Einion" je překvapivě nikoli irské, ale welšské jméno, které nosili skuteční i legendární šlechticové časů minulých.

 

Tabulka přírůstků