VRH A

Šampion ČR Guinevre Faimold`s Oak X Interšampion Dan Klamap Debra (paní majitelky JUDr. Lenky Pytlounové)

Datum krytí: 30. 10. 2009, na základě "Progesteronového testu" jsme si napoprvé nechali stanovit ideální termín krytí, tudíž jsme kryli pouze 1x (nepřekrývali jsme).

Datum vrhu: 31. 12. 2009 (62. den), 4 štěňátka v barvě červené - 1 pejsek a 3 fenky - se narodila mezi 11.08 a 12.20.

Králičí pejsek Dorny (Amonasro) - † 21. 3. 2011 - bydlel v Kotvrdovicích na Moravě. Jeho život skončil v raném věku tragickou nehodou.  Fotogalerie Dornýska
Zcela bez vad, plnochrupý, VHODNÝ K CHOVU! Výstavy: VN 1
Králičí fenečka Erinka (Annarían) bydlí na Praze 8.
Zcela bez vad, chybí 2x M3, VHODNÁ K CHOVU! Výstavy: 3x VN, opakovaně výborná, CAJC, BOJ, CAC, res. CACIB.
Králičí fenečka Taminka (Amneris) bydlí v Brně.
Zcela bez vad, chybí 2x P1, VHODNÁ K CHOVU! Výstavy: VN 1
Trpasličí fenečka Danelli (Altamira) zůstala v naší chovatelské stanici.
Zcela bez vad, chybí 2x P1, VHODNÁ K CHOVU! Výstavy: 3x VN

Fotogalerie štěňat

 

Něco o rodičích...

Šampion ČR Guinevre Faimold´s Oak Interšampion Dan Klamap Debra


Klady: ideální průběh hřbetní linie, jen lehká příměs černé barvy v jinak červené srsti, tmavé oko, plnochrupost, mimořádná inteligence a vyrovnaná, klidná povaha.

Gira byla 2x naočkována proti Herpesviru (po nakrytí pro imunizaci fenky a před porodem pro imunizaci štěňat), jakožto častou příčinu úhynu štěňat, ať již ještě před narozením nebo v 1. týdnu života.
 Klady: nadprůměrná kvalita osrstění, mimořádně ušlechtilá hlava, téměř čistě červená barva, tmavé oko, plnochrupost, temperamentní povaha.
výstavy: Šampion ČR, 4x CAC, 2x res. CAC, 1x CC WUT, 18 x výborná;
zkoušky: ZV 1.c. (188 b.), ZN 84 b. (12 s.)
 výstavy: CAJC 6 x, Vítěz třídy mladých, Junioršampion CZ, SK, r. CAC 1x, CAC 29 x, CACA 5 x, CAC VDH 2 x, CAC DTK 1x, r. CACIB 8 x, CACIB 11 x, Národní vítěz 2 x, BOB 14 x, BIG 1 x, Vítěz speciální výstavy 08, Klubový vítěz, Vítěz Lipska 2007, Grand Prix Slovakia Winner 2008, Šampion CZ, SK, Grand šampion CZ, Nejkrásnější jedinec třídy čestné;
zkoušky: BZ I. c. (109 b.), ZN (84 b.)
 

 

Naše Girinka, která opět prokázala, že je vskutku neobyčejným psem, si nakonec vybrala pro první vrh A naší chovatelské stanice symbolické datum posledního dne v roce - 31. 12. 2009, nechala nás vyspat ;o) a pak porodila přes poledne po kratinké přípravě svá první a hned 4 štěňátka, která přišla na svět bez jediné komplikace, jako „po másle“ v rozmezí 1 hodiny a 10 minut. Gira je vzorná a pečlivá maminka, která vše zvládá jako zkušená „matadorka“ a štěňátka nezůstávají nikomu nic dlužná. Od 1. nadechnutí jsou čilá a všechna krásně sají a přibírají.

 

Na jménech štěňátek jsme se opravdu "vyřádili"...

AMONASRO ADORNO  Obě jména nesou postavy z oper G. Verdiho, Adorno je však pro zajímavost také německý filosof.
ALTAMIRA ARMIDA  První jméno je poutní místo ve Španělsku - konkrétně jeskyně, druhé jméno je pak název opery od A. Dvořáka, která je inspirovaná bájnou postavou kouzelnice očarovávající muže.
ANNARÍAN ANWYN  V obou případech se jedná o smyšlená "fantasy" jména a Anwyn je vlkodlačice.
AMNERIS ANELLE  První je opět jméno postavy z opery G. Verdiho a Anelle je obdoba jména babičky štěňat Ch. Anneli ze Střelické bažinky.

Mezi 7. a 9. dnem života by se štěňátka měla správně dostat na dvojnásobek porodní váhy. Plníme plán na 101% ;o) - v tabulce vyznačeno červeně.