Borůvka Gold Rebecca (Sissy), sheltie (shetlandský ovčák) barvy blue merle - MLADÁ FENKA

Sissy   

Narozena: 30. 11. 2009
Sourozenci: 1 bratr – Bertík a 1 sestraBeruška
Barva: blue-merle s límečkem a modrýma očima (nositelka genu pro bicolorní zbarvení)
Zuby: všechny
Výška: 42 cm (bohužel přerostla požadovanou maximální výšku)
Charakteristika: velmi klidná, pomalejší, extrémně mazlivá, až závislá, společenská, má ráda lidi
Přednosti: krásná merle-barva, obě oči stejné barvy, vynikající kostra a mimořádná mechanika pohybu, elegance, plnochrupost
Má ráda: jídlo!!!, hraní a veškerou spolupráci s páníčky, chrastící hračky, pohyb
Nemá ráda: cizí psy

 

Rodokmen

 

RODIČE

ICh. Chistiy Ruchei iz Tverskoy Skazki   Devil´s Duty z Ďáblovy studánky
ICh. Chistiy Ruchei iz Tverskoy Skazki   Devil´s Duty z Ďáblovy studánky

 

Bonitace

Zatím není - štěně. ;o)

 

Výstavy

22. 5. 2010 MVP Litoměřice, třída štěňat - VN1, O. Dolejšová

17. 7. 2010 NVP Mladá Boleslav, třída dorostu - VN3, S. Nebojša (HR)

 

Zkoušky

Zatím nejsou - štěně. ;o)

 

Povaha

Sissinka má vzhled vpravdě aristokratický, stejně jako jméno, které jsme jí dali.
S jezevčíkem toto plemeno, nebo alespoň naši Sissinku jako jeho zástupce :D, nelze vlastně vůbec srovnávat, protože jejich podstata je zcela odlišná, stejně jako cíle, ke kterým jsou tato plemena šlechtěna.
Sissy je výrazně orientovaná na spolupráci s člověkem, kterému se snaží vyhovět stůj, co stůj, a to 24 hodin denně! Někdy mi přijde, že vlastně nedělá téměř nic jiného, než chodí za patami, zbožně hledí a očekává pokyny. Zatímco jezevčík se vůči člověku spíše vymezuje, zkouší (a vždy bude zkoušet) vzdorovat a uchovává si samostatnost a vlastní náhled na věc. Má tudíž úplně jinou "vyvozovací" schopnost, řadu věcí dokáže "vymyslet" sám, aniž se je předtím učil a majitelé ostatních plemen prominou, má úplně jinou "osobnost".
Sissinka je díky své ochotě a kooperativnosti učenlivá, dělá dojem, že dokáže ve výsledku ovládnout snad všechny povely světa, potřebuje však čas, aby pochopila, co se po ní chce. Typickým případem byla její výchova k čistotnosti, kdy nám téměř půl roku, dělala všechno doma, vždy hned po vyvenčení, a bez povelu se venku dodnes sama od sebe většinou nevyčůrá... :D
Ačkoli rozhodně není přehnaně aktivní, má temperament, agility jí velice baví a hodně jí jde - my jsme se mu věnovali pouze rekreačně, ale teď už má Sissinka "novou oběť", rodinný přítel Zdeněk, který má po cvičení se svou vlastní borderkou Artemis, trochu jinou "aprobaci", se jí agilitně ujal a teď se již spolu připravují i na závody a případně zkoušky. Oba jsou nadšeni!
Podtrženo, sečteno, je naše "Bambule" velmi hodný a nenáročný pes, jehož životním posláním a největší radostí je, plnit přání svého pána. Založením je klidná a celkově pomalejší (nebo možná není, ale vedle jezevců to tak vyznívá...), nyní v dospělosti již k lidem na ulici nedůvěřivá, ale ve známém prostředí se brzy spřátelí. Naučené povely vykonává s nadšením, ochotou a vždy spolehlivě.
Díky tomu všemu je dnes tahle naše holka již pejskem spíše mých rodičů (s radostí se přestěhovala "o pokoj vedle") a spokojeny jsou všechny strany a to maximálně - můj tatínek v důchodu, který je celoživotní veliký milovník psů, má neustále společnost, Sissinka zase nekonečné přívaly tolik oblíbeného mazlení a obdivu, maminka, která si potrpí na hezké věci, je z ní také nadšena, neboť Sissy je jedním z nejkrásnějších psů, jaké můžete potkat a lidé na ulici se právem s úžasem zastavují! Sissy zůstává ve společné domácnosti samozřejmě právoplatným členem naší psí smečky a vypadá spokojenější, než když musela stíhat naše tempo! ;o)

NAHORU