VRH I

Jch. ČR, Ch. ČR, Ch. ČMKU Daks-Veg-As Tzarina Tan Hermosa x Ch. ČR Firienfeld Silivren of Elven Star

Datum krytí: 21. 8. 2016
Datum narození: 21. 10. 2016 (61. den) - 3 štěňátka - 2 pejsci a 1 fenka v barvách hnědá s pálením a černá s pálením-tygrovaná - se narodila mezi 17:07 a 21:41.

Pejsci Ivrin (Ithillien Ivrin) a Ilmen (Ilúvatar Ilmen) bydlí spolu v Praze-Vršovicích.
Fenka Milka (Illúin Ilmaré) bydlí v Táboře.


Něco o rodičích...

Jch. ČR, Ch. ČR, Ch. ČMKU
Daks-Veg-As Tzarina Tan Hermosa (import Rusko) - hnědá s pálením-tygrovaná
 Ch. ČR
Firienfeld Silivren of Elven Star - černý s pálením (nositel genu pro zbarvení hnědé s pál.)

Klady: mimořádně ušlechtilá hlava, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, krásné výrazné tygrování s bezchybným pálením, plnochrupost, velmi kontaktní, přátelská, vyrovnaná a klidná povaha, drobná fenka na hranici králičí velikosti s výbornou silou kostry.
 
Klady: mimořádně ušlechtilá hlava, perfektní kvalita a odstín srsti pálení, plnochrupost, silná kostra s výborným odstupem, přátelská, vyrovnaná, avšak velmi temperamentní a radostná povaha, nositel genu pro čokoládové zbarvení, což je dost vzácné.
Výstavy: Junioršampion ČR, Šampion ČR, Šampion ČMKU, 2x BOJ, BIS štěně - 2. místo (NVP Klatovy 2013), BIG Junior (MVP Praha 2014), 4x Národní vítěz, 2x CACIB, 2x res. CACIB, 4x BOS (Nejkrásnější jedinec opačného pohlaví), 2x BOB (Vítěz plemene);
 Výstavy: Šampion ČR, Národní vítěz, CACIB, 2x CAC ČMKU.

Zkoušky: ZN 71 bodů (obstála)
 
Zkoušky: ZN 84 bodů (obstál)
 

 

Původ a význam jmen

ITHILLIEN IVRIN
[čteme: jak vidíme, jen "th" jako anglické neznělé "s"]
 "Ithillien" znamená v překladu "Země měsíce", jméno se pro stříbřitějšího a zpočátku mírnějšího z obou chlapečků přímo nabízelo. Navíc se tak jmenuje část území ve Středozemi, ve kterém je zachován přírodní charakter a nebyla zde vybudována ani žádná města. "Ivrin" je jezero - symbolizuje laskavou povahu pejska, ale je to také vodopád, který značí nezdolný temperament všech tygříků.
ILÚVATAR ILMEN
[čteme: jak vidíme]
 "Ilúvatar", neboli "Otec všech" - jméno stvořitele Středozemě. Byl tím, kým na Olympu Zeus. Jméno vystihuje většího a dominantnějšího i když ve výsledku klidnějšího z obou pejsků. "Ilmen" říkají Elfové nadvzdušné oblasti, kde jsou jen hvězdy, tak jako skvrnky na tygřím kožíšku.
ILLUIN ILMARÉ
[čteme: jak vidíme]
 "Illuin" byla jedna z valarských lamp a podobně "svítí" i jediná fenečka ve vrhu, navíc s úplně odlišnou barvou kožíšku nejen od svých sourozenců, ale vlastně i od obou rodičů. ;-) Fenečka disponuje taktéž nezdolným temperamentem. "Ilmaré" služebná Vardy, největší z Valiér, která by mohla mít paralelu v bohyni Héře.

 

Tabulka přírůstků