VRH H

Ch. ČR, Grandch. ČR Fiebie Gold Madeira (černá s pálením, tygrovaná, matka vrhů: B, D a F) X Jch. ČR, Ch. ČR, SK, Grandch. ČR a Ch. ČMKU Tna´nto Tapio Anamsunamon (červený s příměsí černé).

Datum krytí: 4. a 7. 8. 2014
Datum narození: 6. 10. 2014 (63. den) - 4 štěnátka - 3 pejsci a 1 fenka v barvách červená a červená-tygrovaná - se narodila mezi 3:20 a 6:16.

Tygrovaný pejsek Harry (Herunúmen Hildórien) bydlí v Kouřimi.
Tygrovaná fenečka Saminka (Hithlain Hísilómé) bydlí v Praze-Kobylisích.
Červený pejsek Haldir (Hathaldir Hírilorn) bydlí u Brna.
Červený pejsek Orin (Helevorn Hyarmentir) bydlí v Sedlci u Benátek nad Jizerou v CHS Alfa Samuel.


Něco o rodičích...

Ch. ČR, Grandch. ČR Fiebie Gold Madeira  Jch. ČR, Ch. ČR, SK, Grandch. ČR a Ch. ČMKU Tna´nto Tapio Anamsunamon


Klady: ušlechtilá hlava, krásné výrazné tygrování s bezchybným pálením, plnochrupost, velmi kontaktní, přátelská a temperamentní povaha s výraznými loveckými předpoklady, drobná fenka

Fiannka byla tradičně 2x naočkována proti Herpesviru Canis (po nakrytí pro imunizaci fenky a před porodem pro imunizaci štěňat), jakožto častou příčinu úhynu štěňat, ať již ještě před narozením nebo v 1. týdnu života.
 Klady: mimořádně ušlechtilá hlava, nadprůměrná kvalita osrstění, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, přátelská, vyrovnaná povaha i výborné lovecké vlohy..Výstavy: Šampion ČR, Grandšampion ČR, 7x CAC, 5x res. CAC, Vítěz speciální výstavy, Klubový vítěz, CAC ČMKU, CACIB

Zkoušky: ZN - 84 bodů, 12 sekund
 Výstavy: CAJC, 2x BOJ, 11x CAC, 2x res. CAC, Klubový vítěz 2013, 2x Národní vítěz, 4x CACIB, 4x res. CACIB, 6x CAC ČMKU, 8x BOB, 3. BIG, 2x 4. BIG, 5. BIG, BIS Junior KV 2012, BIS KV 2012.

Zkoušky: ZV I. cena (188 b., hlas 4, nos 4); ZN (70 b., ochota 3, hlas 4)
 Původ a význam jmen

HERUNÚMEN HILDÓRIEN
[čteme, jak vidíme]
  - 1. jméno znamená "Pán Západu" (on je taková vůdčí osobnost vrhu), 2. jméno je jménem země na východě Středozemě (Hobit a Pán Prstenů), odkud pocházejí první lidé a Tygřík je náš prvorozený... ;-)
HITHLAIN HÍSILÓMÉ
[čteme, jak vidíme, jen "th" ve 1. jméně je jako neznělé angl. "s"]
  - Hithlain je materiál, ze kterého se vyrábí "kouzelná" elfská lana, která jsou jemná, stříbřitá (jako tygrovaná fenečka), Hísilómé znamená v překladu z Tolkienovi elfštiny "Země mlh" a opět vycházíme z neobvyklého zbarvení světlé fenečky ;-).
HELEVORN HYARMENTIR
[čteme, jak vidíme]
  - 1. jméno znamená v přesném překladu "Černé sklo" (pejsek je nejtmavší ze všech a když se narodil, byl uhlově černý, což ale do dospělosti o hodně světlá, nebojte ;-) ), jmenuje se tak elfí jezero, 2. jméno je jménem vysoké hory, pejsek byl největším "skokanem" z hlediska velikosti - z kluků měl nejnižší porodní váhu a velice rychle je dohnal až předehnal.
HATHALDIR HÍRILORN
[čteme, jak vidíme, jen "th" ve 1. jméně je jako neznělé angl. "s"]
  - Hathaldir byl jeden z dvanácti druhů Barahirových (významný válečník Středozemě) a Hírilorn je buk se třemi kmeny, což nám pro malého, robustního pejska, narozeného jako třetího ze tří bratrů připadalo jako dokonalá paralela... ;-)

 

 

Tabulka přírůstků