VRH D

Ch. Fiebie Gold Madeira X JCh., Ch. Artuš Canis of Czech

Datum krytí: 26. 9. 2011 (2x překryto)
Datum vrhu: 28. 11. 2011 (63. den) - 2 štěňátka - fenky v barvě černé s pálením - se narodila mezi 18.48 a 20.55. Druhá fenečka s pupeční šňůrou omotanou kolem krčku se bohužel k životu ani neprobrala.

Králičí fenečka Doriska (Diadora Darnen) bydlí v Jihlavě.
Pro nadbytečný počet chybějících zoubků (4x P1) a zároveň jeden nadbytečný řezák v dolní čelisti! bohužel nemůže být uchovněna! :-( Pro nás je to samozřejmě jasný důvod toto spojení již NEOPAKOVAT !!!

Fotogalerie štěňátka

 

Něco o rodičích...

Šampion ČR Fiebie Gold Madeira  Šampion ČR, SK, PL, Junioršampion ČR, Klubový vítěz 2008 Artuš Canis of Czech


Klady: ušlechtilá hlava, krásné výrazné tygrování s bezchybným pálením, plnochrupost, velmi kontaktní, přátelská a temperamentní povaha s výraznými loveckými předpoklady, drobná fenka

Fiannka byla tradičně 2x naočkována proti Herpesviru Canis (po nakrytí pro imunizaci fenky a před porodem pro imunizaci štěňat), jakožto častou příčinu úhynu štěňat, ať již ještě před narozením nebo v 1. týdnu života.
 Klady: tmavé oko, velmi kvalitní osrstění, mimořádně ušlechtilá hlava, vyrovnaná povaha, výborný hřbet i úhlení končetin, králičí velikost.Výstavy: Šampion ČR, 3x CAC, 2x res. CAC, 7x výborná;
zkoušky: ZN - 84 bodů, 12 sekund
 Výstavy: Šampion ČR, Junior šampion ČR, Klubový vítěz ČR 2008, Šampion Slovenska a Polska
zkoušky: Klubové barvářské zkoušky teriérů, III. cena
 

 

Původ a význam jména

DIADORA DARNEN Tradice dvou jmen se nás drží i v tomto vrhu, nějak mi jedno připadá krátké a nudné... ;o)
První jméno, které je značkou sportovních potřeb, se pro tuto akční fenečku, která je nejpohyblivější a nejrychlejší ze všech našich dosavadních štěnátek (1. den života - "přejezd" přes bedínku od stěny k protější stěně 3 - 4 sekundy :DDD), přímo nabízelo.
Druhé je jménem románové hrdinky (z příběhů mé mnohaleté kamarádky, tímto děkuji! ;o) ), která se honosila černými vlasy a modrýma očima.

 

 

Tabulka přírůstků

Mezi 7. a 9. dnem mají štěňátka zdvojnásobit svou porodní hmotnost, což se nám tradičně bez problémů povedlo! V tabulce vyznačeno červeně.