VRH CH

Jch. ČR, Ch. ČR, Ch. ČMKU Daks-Veg-As Tzarina Tan Hermosa x Jch. ČR, WUT-šampion mladých Kris ze Sfory Cetkowanej Datum krytí: 4. a 7. 8. 2014
Datum narození: 24. 9. 2015 (64. den) - 5 štěňátek - 3 pejsci a 2 fenky v barvách hnědá s pálením a hnědá s pálením-tygrovaná - se narodilo mezi 17.42 a 20.17.

Pejsek Chaplin (Chamarré Charmeur) bydlí v Českých Budějovicích
Pejsek Andy (Charmant Chasseur) bydlí ve Stašově u Zdic
Pejsek Chucky (Chancard Chanteur) bydlí na Praze 2
Fenka Cherry (Chenonceau) bydlí v Lomnici nad Popelkou (CHS Gold Madeira)
Fenka Chaimé (Chaimé Charmayne) bydlí v Sedlci u Benátek nad Jizerou (CHS Alfa Samuel)


Něco o rodičích...

Jch. ČR, Ch. ČR, Ch. ČMKU
Daks-Veg-As Tzarina Tan Hermosa (import Rusko) - hnědá s pálením-tygrovaná
 Jch. ČR, Ch. WUT-mladých
Kris ze Sfory Cetkowanej (import Polsko) - hnědý s pálením

Klady: mimořádně ušlechtilá hlava, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, krásné výrazné tygrování s bezchybným pálením, plnochrupost, velmi kontaktní, přátelská, vyrovnaná a klidná povaha, drobná fenka na hranici králičí velikosti s výbornou silou kostry.
 

Klady: ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, perfektní pálení, plnochrupost, silná kostra, přátelská, vyrovnaná, avšak temperamentní povaha a vysoce nadprůměrné lovecké vlohy..

Tzarinka byla tradičně 2x naočkována proti Herpesviru Canis (po nakrytí pro imunizaci fenky a před porodem pro imunizaci štěňat), jakožto častou příčinu úhynu štěňat, ať již ještě před narozením nebo v 1. týdnu života.
 
Výstavy: Junioršampion ČR, WUT-šampion mladých, 3x BOJ, BIS štěně (MVP Polsko 2014), BIG Junior (NVP Polsko 2014), 2x CWC (Polsko), 2x CAC (CZ), res. CACIB, BOB.

Výstavy: Junioršampion ČR, Šampion ČR, Šampion ČMKU, 2x BOJ, BIS štěně - 2. místo (NVP Klatovy 2013), BIG Junior (MVP Praha 2014), 2x Národní vítěz, 2x CACIB, 2x res. CACIB, 2x BOS, 2x BOB;
 

Zkoušky: ZV (I. cena), ZN, BZH (I. cena), BZ (I. cena), Sfk-Sp Ratíškovice (III. cena), ZVVZ (II. cena), BZ-CACT (I. cena), Pracovní pohár 2014 - 2. místo, LZ (I. cena - VÍTĚZ ZKOUŠEK!)

Zkoušky: ZN 71 bodů (obstála)
  
 

 

Původ a význam jmen

CHAMARRÉ CHARMEUR
[čteme: šamaré šarmér]
  "Zachránila" nás tentokráte francouzština s velkou zásobou krásných slov na "ch"! ;-) Jméno, které znamená v překladu asi tolik co "vyšňořený elegán", jsme vybrali prvorozenému tygříkovi s dokonalou kresbou i poměrem barev.
CHARMANT CHASSEUR
[čteme: šarmán šasér]
  Jméno pro aktivního, naloženého pejska, který od mala "hlídá", když procházíme kolem ohrádky, znamená "šarmantní lovec" - jméno vpravdě "jezevčické". ;-)
CHANCARD CHANTEUR
[čteme: šankár šantér]
  Tento krasaveček, kterému říkáme "Zlaťák" díky světloučké barvě a spíše "tečkování" než tygrování, přišel ke svému jménu, které znamená "šťastný pěvec" jednoduše - od mala vyzpěvuje a je ho z celého vrhu nejvíce slyšet, a že má názor na všechno, tomu věřte. :-D
CHENONCEAU
[čteme: šenonsé]
  Jméno pro jednu z našich dvou holčiček, je jménem slavného zámku na Loiře a je dost vznešené a krásné na to, aby jako jediné stálo samo - čímž jsme také (aspoň trochu) splnili přání budoucí majitelky, paní "myslivkyně", která je zvyklá na jména spíše krátká a jednodušší. ;-)
CHAIMÉ CHARMAYNE
[čteme: chaimé šarmain]
  Toto jméno má asi nejsložitější původ. První jméno je zcela smyšlené (proto se čte foneticky) a je dáno na přání budoucích majitelů, druhé jméno drží "francouzskou tradici" tohoto vrhu - jedná se o francouzské dívčí jméno, které se nám již dlouho líbí.

 

Tabulka přírůstků